Переваги голландських технологій в тепличному будівництві

Сталеві конструкції

Головний принцип надійності і довговічності голландської теплиці – точний розрахунок сталевих конструкцій на основі запатентованої голландської програми “CASTA”, що визнається в багатьох країнах світу як зразок голландських будівельних технологій в даній області. Суть голландського підходу полягає не в тому, що «чим товще – тим краще », а в підборі оптимального співвідношення товщини (а значить і металоємності) сталевих конструкцій і кількості світла в теплиці. Не випадково в середовищі голландських агрономів вважається: 1% світла в теплиці дорівнює 1% врожайності.

Алюмінієві конструкції

Система алюмінієвих конструкцій, розроблена для теплиць типу «Венло», визнана найсучаснішою в світі, так як заснована на багаторічному досвіді використання, великих інвестиціях в нові розробки, постійного зворотного зв’язку від замовників, більших обсягах поставок (сотні гектарів на рік тільки в Нідерландах), жорстких нормах сертифікації в ЄС.

Останнім часом, особливо в результаті укрупнення тепличних комплексів, став незамінним алюмінієвий жолоб для відводу і збору дощової води зі спеціальними ущільнювачами для скла та інтегрованим стоком для конденсату, так як він (при довжині більше 60 м) забезпечує відсутність «капели», тобто проникнення вологи всередину теплиці, і, відповідно, більш високу якість рослин, особливо квітів. Навіть при сильному дощі вода йде просто поверх скла, але не потрапляє всередину теплиці.

Застосування алюмінієвого жолоба також дозволяє використовувати дощову воду для подальшого поливу рослин. При застосуванні ж сталевого оцинкованого жолоба вода містить мікрони цинку й не підлягає подальшому використанню, або господар змушений витрачати додатково і регулярно кошти на його фарбування.

Алюмінієва система посилена у верхній частині коника. Ця розробка забезпечує додатковий захист від руйнівної сили вітрів.

Скло

Переваги скла «флоат», застосовуваного в теплицях, полягають у тому, що це скло, яке виготовляється за принципово новою технологією заливки у форми, забезпечує мінімум 90% світлопроникності (тобто знову ж підвищення врожайності), допуски по розмірах + / – 1 мм (тобто зручність кріплення, ізоляцію і довговічність). Його рівномірна щільність по всій поверхні забезпечує більшу міцність при сильному вітрі і снігу в порівнянні із звичайним тепличним склом.

ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ.

Винятково важливим моментом при монтажі теплиць в сучасних умовах є засклення професійною досвідченою бригадою, яка має на озброєнні сучасне підйомно-монтажне обладнання. Якщо раніше монтажні фірми могли взяти кількістю, а не вмінням, то при нинішній висоті теплиці без спеціального обладнання і спеціально навчених монтажників не обійтися!

При цьому не тільки забезпечується довговічність використання скла, але і жорстко дотримуються терміни робіт, що дозволить клієнтові не втратити мільйони через затримку запуску теплиці в експлуатацію. Така професійна бригада, можливо, і коштує дорожче, але, в загальному підсумку, виявляється дешевшою.

Подвійне скління фасадів найкраще зарекомендувало себе в теплицях у порівнянні із полікарбонатом для вирощування більшості культур. Воно більш довговічне, пропускає більше світла і дешевше. Також це ще гнучкіша у використанні система: одинарне скління плюс вертикальне зашторювання.

Система зашторювання

Матеріал системи і зашторювання підбирається спеціально для вирощування культур, а також в залежності від місцевого клімату. Інновації не обійшли і її – нова система «Smart – Slip» дозволяє забезпечити максимальний та рівномірний натяг профілю, його прилягання до ферми, для більшої економії тепла.

Система опалення

Сучасна голландська система опалення теплиць заснована на «Принципі Тіхельмана», що забезпечує практично однакову температуру в будь-якій точці теплиці.

Відмінною особливістю сучасної голландської технології опалення є точний розрахунок необхідної кількості та місця розташування труб опалення, а також пристосування до вже наявних джерел тепла (зовнішня котельня чи підземне джерело тепла) з використанням теплообмінника, що важливо і для максимальної економії теплоносія.

Небагато компаній (навіть в Нідерландах) можуть зробити оптимальний розрахунок системи опалення, що дозволяє в ході експлуатації теплиці уникнути зайвих тепловтрат, а також зайвих переживань, пов’язаних з неможливістю забезпечити для рослин оптимальну температуру. Результат не забариться позначитись на врожайності і, відповідно, на Ваших доходах.

Важко собі уявити сучасну систему опалення і без зовнішнього баку накопичення гарячої води, що продовжує роботу котла і також сприяє економії ресурсів.

Ще раз повторимося – система опалення розраховується під кожного конкретного замовника і, відповідно, враховує всі особливості місцевого клімату.

Система поливу

Поливальні міксери нашого виробництва комплектуються безпосередньо у нас на підприємстві і поставляються вже в зборі на металевій рамі, що значно зменшує час монтажу в теплиці і збільшує його якість.

Автоматизація поливу і контроль клімату

Воістину, сама суть голландських тепличних технологій, «мозок» тепличного комплексу – це тепличний комп’ютер!

Десятиліттями удосконалювалася система виробництва тепличних комп’ютерів, наприклад голландського заводу “Hoogendoorn” («Хохендорн»), максимально завоювала довіру користувачів у всьому світі і захистить Вас від будь-яких несподіванок. До речі, комп’ютери і програмне забезпечення «Хохендорн» вважаються одними з кращих і найзручніших у використанні в цій області і вже русифіковані для зручності місцевого користувача. Вже не можна собі уявити, як без нього можна контролювати всі аспекти мікроклімату і поливу в залежності від найдрібніших змін зовнішнього середовища. Вміле використання новітньої версії комп’ютера «Хохендорн» дозволить значною мірою економити енергетичні ресурси і час.

Принцип пристрою комп’ютера нашого виробництва дозволяє при розширенні підприємства і додаванні нових ділянок доплачувати лише невеликі суми за нові плати. А не оплачувати практично всю вартість комп’ютера, як у наших основних конкурентів.

ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ.

Здійснюється не лише навчання місцевих фахівців роботі з системою, але можливий і контроль над станом теплиці безпосередньо з Голландії черезІнтернет. Цей технічний та агрономічний супровід «он-лайн» дозволяє оперативно вирішувати виникаючі проблеми і заощаджує кошти замовника.

Агрономічний та технічний супровід

Особливо важливе перебування голландського фахівця в перші години роботи тепличного комплексу на основі додаткової угоди про агрономічний супровід. Погодьтеся, що набагато ефективніше і дешевше навчання місцевого персоналу (в будь-якій кількості) на місці, у вже діючому, «рідному» тепличному комплексі, ніж відправляти учнів у незнайомий і психологічно важкий світ голландської дійсності.

Система вирощування в підвісних лотках забезпечує не тільки кращу циркуляцію повітря навколо рослин, але і зручнішу для обслуговування рослин і самої теплиці.

Поряд з використанням дощової води для поливу, про що йшлося вище, важливою складовою частиною голландських технологій є збір і знезараження дренажного розчину, що економить не тільки воду, але і добрива. Серед багатьох систем знезараження голландські агрономи останнім часом віддають перевагу системі ультрафіолетових ламп.

Ассиміляційне освітлення

Питання точного розрахунку додаткового освітлення у теплиці набувають особливого значення останнім часом. Оптимальний розрахунок зробити не так просто. Виключно важливий вибір правильної арматури, ламп, а також і всієї системи досвітки в цілому.

Одна з більш ефективних новинок останнього часу, що пропонується, наприклад, голландською компанією HORTIPAR, – розміщення арматури безпосередньо під фермою, що економить, за їхніми розрахунками, 2% світла в теплиці (а це ще 2% врожайності!). Це також сприяє більш правильній орієнтації рефлектора по відношенню до рослин і відповідно, розподілу світла. При цьому нові 750-ватні лампи визнані найбільш ефективними й економічними..

Поетапне вмикання-вимикання ламп (спочатку на 50%) також дозволяє комп’ютеру краще контролювати температуру рослини, запобігати температурний стрес і, в цілому, економити енергію.

Не вистачає в кризовий час коштів на нове будівництво – не біда! Впровадження системи нового асиміляційного освітлення в уже існуючій теплиці, поряд з модернізацією системи поливу, вже може серйозно підвищити врожайність і якість продукції.

Взагалі, плюси і мінуси застосування асиміляційного освітлення у теплиці – тема для окремої розмови, до якого ми напевно повернемося в майбутньому.

Планування внутрішньої інфраструктури

Велике значення в сучасному тепличному комплексі має оптимальне планування внутрішньої інфраструктури, що дозволить багато років щорічно економити великі кошти. Важливою складовою частиною такої інфраструктури є розташування сервісної зони при тепличному комплексі, звичайно з урахуванням планів подальшого розширення теплиці.

Одна з ефективних новинок останнього часу – покриття сервісної зони спеціальними покрівельними сендвіч-панелями, що забезпечують повний захист від сонця і проникнення вологи.

Проектування і будівництво «під ключ»

Чим далі від кордону Нідерландів – тим менше голландських компаній здатні успішно застосовувати сучасні голландські технології в місцевих умовах і забезпечувати прив’язку голландського проекту до вимог місцевого законодавства і місцевого менталітету, а також забезпечувати комплексний підхід до прив’язки всіх систем тепличного комплексу в єдине ціле. Парадокс полягає в тому, що як раз, чим далі від кордонів Нідерландів – тим менш досвідчений замовник і в більшості випадків він частіше вимагає від постачальника єдиної відповідальності за будівництво і оснащення теплиці «під ключ».

Логічно, що в даній ситуації успішною може бути тільки компанія, яка стежить за всіма новинками голландських технологій і яка має досвід будівництва та організаційну структуру як в Нідерландах, так і в Україні, тобто вміє застосувати сучасні технології в непростих російських умовах.

Бажаємо Вам успішної реалізації Ваших проектів. Давайте рости разом!

Різне

Переваги голландських технологій в тепличному будівництві

теплиця в статтю

Сталеві конструкції Головний принцип надійності і довговічності голландської теплиці...

Подробнее

Промисловий електромонтаж

Promyslovyj elektromontaz

Всім відома небезпека електричного струму, і тому, при будівництві, проведенні ремонту...

Подробнее

Електропостачання

Сучасна галузь промислового електропостачання заслуговує граничної уваги. Адже робота...

Подробнее
Надішліть повідомлення або зателефонуйте за телефонами Замовити дзвінок Напишіть нам на e-mail  info@limit.kiev.ua Ми обов'язково відповімо!

Телефон*

E-mail*

Имя*

Текст вопроса